Kilkugodzinny spacer po zabytkowej części miasta rozpoczęliśmy od Wzgórza Zamkowego. Mieliśmy okazję zobaczyć Zamek Buda, Pałac Sándora (czyli oficjalną siedzibę prezydenta Węgier), fontannę Macieja i kościół św. Macieja oraz Basztę Rybacką. Była też szansa na skosztowanie lodów i langoszy, a także na spacer pięknymi uliczkami i zdjęcia panoramy miasta.
Z Budy przejechaliśmy na drugą stronę Dunaju – do Pesztu – aby zwiedzić Bazylikę św. Stefana i zobaczyć budynek parlamentu.
Była także szansa na zakupienie pamiątek w Wielkiej Hali Targowej
Wieczorem liczymy na relaks w hotelowej strefie SPA