Ciąg dalszy budapeszteńskich atrakcji uczniów klas III 
Kilkugodzinny spacer po zabytkowej części miasta rozpoczęliśmy od Wzgórza Zamkowego. Mieliśmy okazję zobaczyć Zamek Buda, Pałac Sándora (czyli oficjalną siedzibę prezydenta Węgier), fontannę Macieja i kościół św. Macieja oraz Basztę Rybacką. Była też szansa na skosztowanie lodów i langoszy, a także na spacer pięknymi uliczkami i zdjęcia panoramy miasta.
Z Budy przejechaliśmy na drugą stronę Dunaju – do Pesztu – aby zwiedzić Bazylikę św. Stefana i zobaczyć budynek parlamentu.
Była także szansa na zakupienie pamiątek w Wielkiej Hali Targowej
Wieczorem liczymy na relaks w hotelowej strefie SPA