Listopad 22 2017 21:19:55
Nawigacja
Przetłumacz stronę

Akademia Cisco
obrazekWspółpraca PNWM
obrazek
Wirtualny spacer po naszej szkole

list

Informacja
INFORMACJA
DLA UCZNIÓW I RODZICÓW
GIMNAZJUM

W związku z wprowadzeniem od 1 września 2017 r. nowego ustroju szkolnego informuję, iż miejscem realizacji obowiązku szkolnego w roku szkolnym 2017/2018 dla uczniów Gimnazjum im. C. K. Norwida w Garwolinie będzie dotychczasowa siedziba szkoły przy ul. Staszica 11 w Garwolinie.

Dyrektor Szkoły
Małgorzata Małachowska
Sukcesy matematyczne w KLO i Gimnazjum im. C. K. Norwida
W roku szkolnym 2016-2017 zarówno gimnazjaliści, jak i licealiści uczestniczyli w różnorodnych konkursach matematycznych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Powszechny Internetowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół średnich XVIII edycja rozpoczął się w listopadzie 2016 rok. Jest organizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Pierwszy etap konkursu składał się z 2 tur, a drugi z 3 tur. Każda tura polega na wylosowaniu zestawu zadań, rozwiązaniu ich i wskazaniu prawidłowych odpowiedzi – są to zestawy zadań zamkniętych. Trzeci etap konkursu polega na wylosowaniu zestawu zadań otwartych. Należy je rozwiązać i wysłać wyłącznie w postaci pisemnej za pomocą poczty albo drogą elektroniczną.
Dzień otwarty 2017
22 marca odbył się Dzień Otwarty KLO, przygotowany przez klasy I liceum pod czujnym okiem wychowawczyń. Asia Tudek i Janek Szewczyk – prowadzący spotkanie – przedstawili życie szkoły, sukcesy naszych uczniów, wyniki EWD oraz ofertę edukacyjną.
Potencjalni kandydaci do liceum, dzięki pani wicedyrektor Małgorzacie Kargol, poznali harmonogram rekrutacji i warunki przyjęcia do liceum.
Goście mogli zobaczyć także znakomity występ szkolnych zespołów muzycznych: gimnazjalnego i licealnego, czyli Fanatyków. Wzięli również udział w zajęciach otwartych z języka angielskiego i historii oraz mieli szansę skosztować słodkości przygotowanych przez klasy I.
Na koniec – jak co roku – kandydaci mogli spotkać się z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego i usłyszeć, jak z uczniowskiej perspektywy wygląda nauka w KLO.
Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkania bardzo dziękujemy!!!
Warsztaty biologiczne w Lublinie

Dnia 14 i 15 marca 2017 roku Asia Zygadło i ja – Agata Kucharska uczestniczyłyśmy w warsztatach na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Pod okiem pani dr Moniki Pytki i pani magistrantki Justyny poznawałyśmy podstawowe techniki inżynierii genetycznej. Wyizolowałyśmy materiał genetyczny z bakterii kwasu mlekowego, użyłyśmy spektrofotometru, by wykonać analizę ilościową i jakościową DNA, nauczyłyśmy się obsługi termocyklera - urządzenia służącego do przeprowadzania łańcuchowej reakcji polimerazy i przeprowadziłyśmy elektroforezę, której najtrudniejszą częścią było wprowadzenie mieszaniny z materiałem genetycznym do malutkich studzienek w żelu za pomocą pipety. Warsztaty naprawdę bardzo nam się podobały. Wykonanie w praktyce tego, czego uczyłyśmy się na lekcjach biologii było niezapomnianym doświadczeniem, które na pewno pomoże nam przygotować się do olimpiady biologicznej. Warsztaty zorganizowała nasza nauczycielka biologii pani Małgorzata Kargol, która nawiązała kontakt z panią doktor Monika Pytką (UP w Lublinie).
Agata Kucharska
Warsztaty biologiczne w Warszawie
Joanna Zygadło, uczennica klasy Ia naszego liceum, w dniach 5- 10 marca 2017r. uczestniczyła w warsztatach biologicznych w Warszawie w ramach stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W czasie warsztatów Joanna odwiedziła Pracownię Obrazowania Mózgu, Pracownię Biochemii Lipidów, Pracownię Sygnałów Komórkowych i Zaburzeń Metabolicznych w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN. Przez cztery dni (od 7 do 10 marca) nasza uczennica pracowała również w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej...
Małgorzata Kargol
Karl Otto Lagerfeld w Katoliku ;)

Z okazji tygodnia języka niemieckiego odwiedził nasza szkołę Karl Lagerfeld, słynny niemiecki projektant mody, dyrektor domu mody Chanell.
Karl zaprezentował swoją najnowszą kolekcje jak również przedstawił polskiej młodzieży ludowe stroje bawarskie  Drindl.
Publiczność urzeczona pokazem mody niemalże nie chciała wracać na lekcje! :)
Tydzień kultury hiszpańskiej

Na przełomie stycznia i lutego w naszej szkole miał miejsce Tydzień Kultury Hiszpańskiej.
Był to czas, który rozpoczęliśmy modlitwą w języku hiszpańskim. Codziennie od wejścia witały nas kolorowe napisy, powiedzenia, przysłowia, czerwono-żółte ubrania, „buenos días” i ogłoszenia w języku hiszpańskim, na klatce schodowej flagi państw hiszpańskojęzycznych, w auli na długiej przerwie można było posłuchać najbardziej znanych piosenek w języku hiszpańskim wykonywanych przez poszczególne klasy, a na przerwach potańczyć salsę pod przewodnictwem utalentowanej bailariny, czyli Zuzi Ziółek...
Walentynki 2017

Jak co roku w Katoliku z okazji Dnia Zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Kolorowa skrzynka została ustawiona w sklepiku szkolnym. Do niej uczniowie wrzucali swoje kartki z wyrazami sympatii dla koleżanek, kolegów i innych ulubieńców. Były one wręczane ostatniego dnia przed feriami zimowymi przez pracowników poczty walentynkowej, w składzie Amor (Sebastian Mrugała), pomocnik Amora (Gosia Zając) oraz fotoreporter (Zuzia Michalik).
Dyskoteka karnawałowa 2017

Na dyskotekę karnawałową w Katoliku 30.01.2017 r. przybyły tłumy. Może to za sprawą celebrytów, którzy pojawili się na imprezie. Był wśród nich nieśmiertelny Michael Jackson (Zuzia Ziółek) ze swoją ochroną (Antek Kobus) oraz mafia sycylijska (Ania Kwiatkowska i Gosia Walenda). Wszyscy świetnie bawili się z DJ-em Dzięciołem.
NASZE UCZENNICE W GRONIE WYRÓŻNIONYCH STYPENDYSTÓW

Ponad 1100 uczniów z Mazowsza otrzyma stypendia naukowe przyznane przez marszałka województwa mazowieckiego w ramach dwóch programów stypendialnych: „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”.
5 stycznia br. w siedzibie MSCDN w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której marszałek Adam Struzik i członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc wręczyli umowy stypendialne i dyplomy 24 najzdolniejszym uczniom z Mazowsza. Wśród nich znalazły się uczennice naszego liceum: Joanna Zygadło i Agata Kucharska.
Srebrna Szkoła
obrazek
Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdza, że Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł Srebrnej Szkoły 2017
Kalendarz
Ni Po Wt śr Cz Pi So
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Więcej...:
Ostatnie artykuły
· Walentynki (luty 2015)
· List do Prezydenta R...
· Akcja honorowego krw...
· List środowisk oświa...
· Wigilia szkolna (gru...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 11,749,192 Unikalnych wizyt