Listopad 22 2017 21:14:45
Nawigacja
Przetłumacz stronę

Akademia Cisco
obrazekWspółpraca PNWM
obrazek
Warsztaty biologiczne w Warszawie
Joanna Zygadło, uczennica klasy Ia naszego liceum, w dniach 5- 10 marca 2017r. uczestniczyła w warsztatach biologicznych w Warszawie w ramach stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. W czasie warsztatów Joanna odwiedziła Pracownię Obrazowania Mózgu, Pracownię Biochemii Lipidów, Pracownię Sygnałów Komórkowych i Zaburzeń Metabolicznych w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN. Przez cztery dni (od 7 do 10 marca) nasza uczennica pracowała również w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej. Odwiedziła dwa laboratoria MIBMiK: Laboratorium Biologii Strukturalnej prowadzone przez prof. dra hab. Matthiasa Bochtlera, w ramach którego uczestniczyła w zajęciach pt.: "Oczyszczanie nukleazy Cas9 i użycie jej do inżynierii genomowej. Genotypowanie z użyciem technik enzymatycznych i fizykochemicznych" oraz Laboratorium Homeostazy Żelaza prowadzone przez dr Katarzynę Mleczko- Sanecką, w którym Joanna poznała podstawowe techniki biologii molekularnej- reakcję PCR, rozdział fragmentów DNA w żelu agarozowym, rozdział białek w żelu poiliakrylamidowym, immunodetekcję białek metodą Western-Blot oraz pracowała na hodowli nowotworowych linii komórkowych HEK 293- cells infekując je lentiwirusami. W czwartek 9 marca uczestniczyła także w seminarium instytutowym IIMCB w języku angielskim prowadzonym przez dr Annę Sarnowską na temat Clinical application of freshly isolated adipose derived regenerative cells (ADRC) (Kliniczne zastosowanie świeżo wyizolowanych komórek regeneracyjnych pochodzących z tkanki tłuszczowej (ADRC)).
Ponadto w ramach warsztatów, razem z innymi uczestnikami, Joanna obejrzała w Teatrze Narodowym spektakl pt.: "Idiota"( na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego).
Małgorzata Kargol

Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Srebrna Szkoła
obrazek
Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdza, że Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł Srebrnej Szkoły 2017
Kalendarz
Ni Po Wt śr Cz Pi So
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Więcej...:
Ostatnie artykuły
· Walentynki (luty 2015)
· List do Prezydenta R...
· Akcja honorowego krw...
· List środowisk oświa...
· Wigilia szkolna (gru...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.01 11,749,160 Unikalnych wizyt