Listopad 22 2017 21:18:22
Nawigacja
Przetłumacz stronę

Akademia Cisco
obrazekWspółpraca PNWM
obrazek
KATOLIK MA ŚWIETNE PERSPEKTYWY!
„Perspektywy” po raz drugi opublikowały elitarny ranking STEM, w którym sklasyfikowano 200 najlepszych liceów w Polsce. Nasze liceum uplasowało się na 56. miejscu, co jest doskonałym wynikiem.
STEM to pierwsze litery angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka). Ranking został oparty na trzech kryteriach: wynikach matury na poziomie rozszerzonym z przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, biologia oraz informatyka; wynikach matury obowiązkowej z matematyki oraz sukcesach szkół w olimpiadach przedmiotowych odpowiadających swoim profilem zakresowi STEM.
56. miejsce Katolika w tym zestawieniu oznacza, że jesteśmy szkołą, która świetnie przygotowuje uczniów nie tylko do obowiązkowych egzaminów maturalnych, które decydują o zdaniu matury, ale również do egzaminów na poziomie rozszerzonym, a to one są przepustką na wymarzone kierunki studiów.
Festiwal projektów 2016
projekty_2016

W czwartek 17 marca 2016 r. odbył się w naszej szkole festiwal projektów gimnazjalnych. Uczniowie klas IIA i IIB gimnazjum przedstawili realizację projektów, nad którymi pracowali przez kilka ostatnich miesięcy. Dziesięć grup projektowych, pod opieką nauczycieli, podjęło działania obejmujące bardzo szeroki obszar wiedzy. Podczas festiwalu mieliśmy okazję wybrać się w wirtualną podróż do Indii, Kalifornii, Australii i Nowej Zelandii oraz Rosji. Poznaliśmy techniki filmowe, dowiedzieliśmy się, jak odżywiają się uczniowie naszej szkoły oraz zgłębiliśmy niezwykłe właściwości wody. Ponadto zapoznaliśmy się z sylwetkami ojców kościoła i poznaliśmy moc cudów i egzorcyzmów w Kościele. Dowiedzieliśmy się również, jak ważne są pomoce naukowe wykorzystywane podczas lekcji języków obcych...
SUKCESY SPORTOWE NASZYCH UCZNIÓW Z PŁYWANIA
zawody_plywanie
W Powiatowej Gimnazjadzie i Licealiadzie z Pływania, która odbyła się 29 lutego 2016 r. na basenie „Garwolanka” wystartowali uczniowie naszej szkoły.
Najlepsi zawodnicy to: Julia Zackiewicz (1B): I-sze miejsce w stylu dowolnym oraz grzbietowym,
Olaf Wysokiński (1A): I-sze miejsce w stylu grzbietowym i II-gie w dowolnym,
Klaudia Wydra (IIB): III-cie miejsce w stylu klasycznym i dowolnym,
Igor Zydlewski (IIIB): II-gie miejsce w stylu klasycznym i III-cie w grzbietowym,
Franciszek Wysocki (IIIB): miejsce IV-te w stylu dowolnym i V-te w klasycznym,
Jakub Szajdziuk (IIA LO) w stylu dowolnym VII.
W kolejnym etapie regionalnym zawodów z pływania, które odbyły się 14 marca 2016 r. w Mińsku Mazowieckim wystartowali: Zackiewicz Julia i Olaf Wysokiński.
Julia Zackiewicz zdobyła 2 medale, złoto za styl grzbietowy i brąz za styl dowolny na dystansie 50 m. Olaf Wysokiński zdobył srebrny medal w stylu grzbietowym na dystansie 50 m.
GRATULACJE!
Opracowała: Ewa Maraszek
Sukces w zawodach w turnieju w piłce nożnej
Pilka_nozna
Dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły zostali zwycięzcami IV Halowego Turnieju Katolickich Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Biskupa Siedleckiego.

Królem strzelców turnieju została Klaudia Jasek (kl. II B)
Najlepszym bramkarzem turnieju został Piotr Domański (kl. IC)
Wyniki szkolnego konkursu "Zapałka na zakręcie"
24 lutego 2016r. odbył się w naszej szkole, w ramach promocji czytelnictwa, konkurs ze znajomości książki „Zapałka na zakręcie” Krystyny Siesickiej. Konkurs został przygotowany z myślą o uczniach gimnazjum. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością treści powieści.
I miejsce (ex aequo) zajęły:
- Julia Zając uczennica klasy I b 
- Patrycja Rodak uczennica klasy III b.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do biblioteki.
Europejskie święta
Europejskie święta w szkole 2016
28 stycznia 2016 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie „Europejskie święta”. Uczniowie wcielili się w role znanych osobistości z krajów, których języków uczymy się na co dzień.
Wielką Brytanię reprezentowała Kate Middleton, którą zagrała Julia Kenig, a jej tłumaczem był Jan Pasik. Ten sam tłumacz towarzyszył również francuskiemu aktorowi Gérardowi Depardieu, w którego wcielił się Jakub Dudzik. Z kolei Ałłę Pugaczową, rosyjską piosenkarkę i aktorkę, zagrała Małgorzata Zając, a towarzyszącą jej tłumaczką była Maria Brojek. Niemcy były reprezentowane przez modelkę Heidi Klum – w tej roli Zuzanna Michalik – której tłumaczem był Jarema Karwowski. Natomiast w rolę hiszpańskiego piłkarza, Andrésa Iniesty wcielił się Dawid Dziak, a tłumaczką została Julia Zając. Przedstawienie poprowadziła Ola Bouzidi.

Łucja Tobiasz
Ranking Perspektyw 2016
ranking

Porównanie EWD na portalu Wirtualny Garwolin

Koniec roku to tradycyjnie czas podsumowań. W ostatnich dniach na stronie www.ewd.edu.pl  ogłoszono najnowsze wskaźniki Edukacyjnej Wartości Dodanej (EWD). Wielkość ta służy do oceny pracy szkół, poprzez udostępnianie wskaźników egzaminacyjnych dla liceów ogólnokształcących i techników.

(...)

W pliku PDF zamieszczamy zestawienia porównawcze dla Liceów i Techników działających w naszym powiecie. Dla porównania przygotowaliśmy również zestawienie szkół z dwóch innych powiatów: łukowskiego i ryckiego. Wśród naszych szkół najlepsze ponownie okazały się:  w gronie liceów - Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie oraz w gronie techników - Technikum w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie i Technikum w ZSP nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie (...).

 

"KLO i technika z Żelechowa i Garwolina najlepsze"

Pełny artykuł na portalu "Wirtualny Garwolin"

Cała Polska czyta dzieciom
Zdjęcia czytanie 2
27 listopada oraz 16 grudnia 2015 r. o godzinie 9.00 w oddziale „0” Szkoły Podstawowej nr 1 odbyło się spotkanie dzieci z uczniami klasy III a naszego gimnazjum oraz klasy I a i I c KLO. Licealistki i gimnazjaliści czytali baśnie: własnego autorstwa oraz braci Grimm pt. „Czerwony Kapturek”. Zerówkowicze w ogromnym skupieniu wysłuchali bajek, a następnie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanego tekstu. Uczennice przygotowały dla dzieci słodką niespodziankę. Ostatnim punktem spotkania było malowanie bohaterów baśni, a także wspólne zdjęcie. Wioletta Włodarczyk
Święto Patrona Szkoły
dzien_patrona_2015
Klasy I gimnazjum w Płocku
Plock

22 października klasy I gimnazjum wybrały się na wycieczkę do Płocka – dawnego grodu książęcego, który przeżywa swój renesans.
Zwiedzanie zaczęliśmy od wizyty w płockim ZOO, by następnie udać się na spacer po mieście. Oglądaliśmy perły architektury płockiej: Bazylikę Katedralną (XII w.) i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Zamek Książęcy z XIV w., Świątynię Miłosierdzia i Miłości, amfiteatr płocki oraz „Małachowiankę” – najstarszą szkołę średnią w Polsce. Podziwialiśmy także płockie mosty na Wiśle oraz przepiękny widok na rzekę ze Wzgórza Tumskiego. Nasz pobyt w Płocku zakończyliśmy wizytą w Muzeum Mazowieckim, które w swoich zbiorach posiada największą kolekcję sztuki secesyjnej.
Srebrna Szkoła
obrazek
Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdza, że Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł Srebrnej Szkoły 2017
Kalendarz
Ni Po Wt śr Cz Pi So
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Więcej...:
Ostatnie artykuły
· Walentynki (luty 2015)
· List do Prezydenta R...
· Akcja honorowego krw...
· List środowisk oświa...
· Wigilia szkolna (gru...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 11,749,181 Unikalnych wizyt