Listopad 22 2017 21:19:02
Nawigacja
Przetłumacz stronę

Akademia Cisco
obrazekWspółpraca PNWM
obrazek
Pielgrzymka maturzystów
Auschwitz
W dniach 3-4 marca 2015 roku uczniowie klas trzecich liceum uczestniczyli w pielgrzymce do Częstochowy, połączonej ze zwiedzaniem obozu zagłady Auschwitz-Bierkenau.
W pierwszym dniu mieliśmy okazję uczestniczyć w apelu jasnogórskim. Następnie, pod opieką naszego prefekta-księdza Tomasza, uczestniczyliśmy w czuwaniu przed cudownym obrazem Matki Bożej. Był to czas refleksji i modlitwy przed czekającym nas egzaminem maturalnym i niełatwymi, życiowymi wyborami. Uwienczeniem naszej pielgrzymki była nocna msza świeta w kaplicy cudownego obrazu.
Drugi dzień naszej podróży upłynął pod znakiem historii i martyrologii. Pełne zadumy zwiedzanie obozu koncentracyjnego przybliżyło nam tragiczną historię niemieckiej okupacji i zagłady narodu żydowskiego.


ZBIÓRKA DARÓW DLA SCHRONISKA W CELESTYNOWIE
Jak co roku, na przełomie lutego i marca, zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę darów dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. W akcji wzięły udział niemal wszystkie klasy gimnazjum i liceum. Dzięki ofiarności uczniów udało się przekazać pracownikom schroniska w piątek – 6 marca – ok. 190 kg karmy. Dziękujemy wszystkim, którzy wykazali się hojnością!
Marzycielska Poczta
Marzycielska Poczta

W marcu 2015 r. młodzież gimnazjum i liceum po raz czwarty przyłączyła się do akcji „Marzycielska Poczta”. Wysyłaliśmy listy i karty świąteczne do chorych dzieci.
Akcja okazała się doskonałą okazją, by ponownie napisać kilka ciepłych słów do naszych młodych przyjaciół. Mamy nadzieję, że nasze pozdrowienia i życzenia wywołają moc radosnych uśmiechów.

Wioletta Włodarczyk
Konkurs czytelniczy
Konkurs czytelniczy

Na przełomie lutego i marca 2015r. w naszej szkole odbył się II- etapowy konkurs czytelniczy ze znajomości książki „ Gwiazd naszych wina”. Pomysłodawczynią konkursu była uczennica klasy II a KLO Olga Domańska, miłośniczka powieści Johna Greena.
Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dużą wiedzą oraz zdolnościami plastycznymi.
Zwycięzcami zostali:
- I miejsce - Szymon Kozicki III a gim.
- II miejsce - Banasik Iga II a gim.
- III miejsce - Wójcicka Rozalia II b gim.
Wioletta Włodarczyk
Film "Carte Blanche" i spotkanie z pierwowzorem bohatera filmu.
Carte_Blanche
W dniu 18.02.2015 r. uczniowie naszego gimnazjum i liceum spotkali się z Maciejem Białkiem – niewidomym nauczycielem historii z Lublina, który stał się pierwowzorem bohatera filmu „Carte Blanche”.
Spotkanie odbyło się od razu po projekcji filmu w sali głównej kina „Wilga”. Gość z Lublina barwnie opowiedział swoją historię, podkreślając fakt, iż film jest tylko inspirowany jego życiem. „…To nie jest film biograficzny o Macieju Białku, tylko film fabularny, oparty na mojej historii” – opowiada pan Białek. Spotkanie odbyło się dzięki udziałowi Piotra Kapicy, który zna historyka z czasów studenckich, a głównym organizatorem spotkania był Pan Robert Kuźbida.
"Żywa biblioteka"
zywa_biblioteka
20 lutego 2015 r. nasza szkoła miała przyjemność gościć przedstawicieli Fundacji dla Somalii. Takie spotkania określa się mianem „żywej biblioteki”. Uczniowie klasy I a i I b mogli porozmawiać z młodymi ludźmi z takich krajów jak Ukraina, Pakistan, Somalia, Erytrea i Tunezja. Każda „książka” bardzo ciekawie opowiadała o swoim kraju, kulturze i języku. Mogliśmy pytać o wszystko, co nas interesowało, oczywiście w granicach rozsądku. Nie ma głupich pytań! Dla większości z nas była to pierwsza okazja, aby na żywo usłyszeć, jak żyje się w Afryce lub Azji. O wielu faktach nie mieliśmy pojęcia. Było to niezapomniane przeżycie zarówno dla nas, jak i dla naszych zagranicznych gości.

Relacja przedstawicieli Fundacji dla Somalii
Dyskoteka ostatkowa
dyskoteka_02_2015
17 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka w stylu lat 70' i 80'. Odbył się także konkurs na najlepszy strój z minionych lat. W jury zasiedli: Pani Anna Salwa, Ewa Maraszek oraz Joanna Masny. Po burzliwych naradach wyłoniono 5 zwycięzców: Igora Zydlewskiego, Wiktorię Zimnoch, Pawła Muchę, Kasię Krolik, Magdę Majsterek. Czekamy na więcej takich zabaw.

Kasia Królik
Zawody pływackie

zawody_plywackie
W dniu 10.02 2014 r. na pływalni miejskiej „Garwolanka” odbyły się Powiatowe Zawody Sportowe w pływaniu dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Za pierwsze trzy miejsca zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.
W zawodach wystartowali:
Gimnazjum im. C. K. Norwida:
Igor Zydlewski II miejsce na dystansie 50 m w stylu dowolnym (35.02 s) II miejsce na dystansie 50 m w stylu klasycznym (43.03 s)
Katarzyna Baranowska IV miejsce na dystansie 50 m w stylu klasycznym (54.12s)
Agata Kucharska V miejsce na dystansie 50 m w stylu klasycznym (54.29s)
Katarzyna Ostaszewska IV miejsce na dystansie 50 m w stylu klasycznym (1.07,48s)
Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida:
Katarzyna Witkowska III miejsce na dystansie 50 m w stylu dowolnym (36.29s)
Jakub Szajdziuk IV miejsce na dystansie 50 m w tylu dowolnym (31.02s)
Srebrna Szkoła
obrazek
Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdza, że Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł Srebrnej Szkoły 2017
Kalendarz
Ni Po Wt śr Cz Pi So
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Więcej...:
Ostatnie artykuły
· Walentynki (luty 2015)
· List do Prezydenta R...
· Akcja honorowego krw...
· List środowisk oświa...
· Wigilia szkolna (gru...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.02 11,749,185 Unikalnych wizyt