Sukcesy matematyczne w KLO i Gimnazjum im. C. K. Norwida
Dodane przez kloadmin dnia Maj 13 2017 00:00:00
W roku szkolnym 2016-2017 zarówno gimnazjaliści, jak i licealiści uczestniczyli w różnorodnych konkursach matematycznych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Powszechny Internetowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół średnich XVIII edycja rozpoczął się w listopadzie 2016 rok. Jest organizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Pierwszy etap konkursu składał się z 2 tur, a drugi z 3 tur. Każda tura polega na wylosowaniu zestawu zadań, rozwiązaniu ich i wskazaniu prawidłowych odpowiedzi – są to zestawy zadań zamkniętych. Trzeci etap konkursu polega na wylosowaniu zestawu zadań otwartych. Należy je rozwiązać i wysłać wyłącznie w postaci pisemnej za pomocą poczty albo drogą elektroniczną.

Treść rozszerzona
Sukcesy matematyczne w KLO im. C. K. Norwida
w roku szkolnym 2016-2017
W roku szkolnym 2016-2017 zarówno gimnazjaliści, jak i licealiści uczestniczyli w różnorodnych konkursach matematycznych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.
Powszechny Internetowy Konkurs Matematyczny dla uczniów szkół średnich XVIII edycja rozpoczął się w listopadzie 2016 rok. Jest organizowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
Pierwszy etap konkursu składał się z 2 tur, a drugi z 3 tur. Każda tura polega na wylosowaniu zestawu zadań, rozwiązaniu ich i wskazaniu prawidłowych odpowiedzi – są to zestawy zadań zamkniętych. Trzeci etap konkursu polega na wylosowaniu zestawu zadań otwartych. Należy je rozwiązać i wysłać wyłącznie w postaci pisemnej za pomocą poczty albo drogą elektroniczną.
Półfinał odbywa się w gmachu Politechniki Warszawskiej i polega na wylosowaniu zestawu 10 zadań zamkniętych i wskazaniu wszystkich prawidłowych odpowiedzi.
Finał odbywa się w kwietniu, trwa 180 min i polega na rozwiązaniu 5 zadań otwartych, każde za
20 pkt.
Laureatem tegorocznego konkursu został uczeń klasy II a naszej szkoły - Jakub Skrajny. W nagrodę otrzymał dyplom oraz indeks na dowolny wydział Politechniki Warszawskiej.
Nagrodą w tym konkursie jest też roczne stypendium przyznawane przez rodzinę Maciejowskich dla studenta pierwszego roku PW, laureata konkursu.
Licealiści naszej szkoły brali też udział w Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH” organizowanej przez AGH im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Do drugiego etapu konkursu przeszło 4 uczniów:
Kamila Dziubak III a
Dorota Nowicka III b
Jakub Skrajny II a
Filip Rękawek II a
Filip Rękawek został finalistą VI Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej zajmując 5 miejsce wśród 4200 uczniów biorących w  niej udział.
Uczniowie liceum i gimnazjum brali też udział w Międzynarodowym Konkursie Pangea
Finalistami konkursu zostali:
Karolina Kasprzak II b
Weronika Górzkowska II b
Laureatem tego konkursu został Skrajny Jakub i otrzymał nagrodę pieniężną.
Fantastycznym Międzynarodowym Konkursem Matematycznym jest Naboj, organizowany dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących szkołę.
Zawody trwają 2 godziny, podczas nich uczniowie starają się rozwiązać jak najwięcej zadań.
W trakcie zawodów wyświetlany jest na żywo, dostępny na stronie internetowej zawodów, lokalny i międzynarodowy ranking. Drużyny rywalizują w 2 kategoriach: Juniorzy i Seniorzy. KLO w Garwolinie reprezentowała drużyna w składzie:
Dorota Nowicka – III a
Karolina Dziubak – III a
Bartosz Przybysz – III b
Filip Rękawek – II a
Skrajny Jakub – II a
Szkoła zajęła 50. miejsce w Polsce i 114 w Świecie.
W Olimpiadzie Matematycznej rangi międzynarodowej wzięło udział 2 uczniów:
Jakub Skrajny – II a
Filip Rękawek – II a
Filip Rękawek dostał się do II stopnia zawodów.
Sukcesy matematyczne odnieśli również uczniowie gimnazjum i liceum w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2017”.
Fantastyczny wynik w kategorii Kadet – klasa I gimnazjum – uzyskał Piotr Błędowski (150 pkt - 100%) i został laureatem tego konkursu. Jako nagrodę otrzymał możliwość uczestniczenia w obozie matematycznym.
Laureatem został również Łysiak Kacper – 146,25 pkt i otrzymał książki z zadaniami matematycznymi.
Wyróżnieni zostali: Maciej Luśnia i Piotr Lewandowski.
W kategorii Kadet – klasa II gim wyróżnieni zostali: Dawid Dziak, Klaudia Gałat i Maja Perenc.
W kategorii Junior – klasa III gim wyróżnienie uzyskał: Jakub Dudzik.
W kategorii Junior – klasa I liceum wyróżniony został Maciej Kasprzak.
W kategorii Student – klasa II liceum wyróżnieni zostali: Jakub Skrajny – II a, Stanisław Borkowski – II a, Karolina Kasprzak – II b, Dominik Kania – II c.
W kategorii Student – klasa III liceum wyróżnienie uzyskała Karolina Kozicka– III b
Wszystkim uczniom, którzy osiągnęli sukcesy składamy serdeczne gratulacje i zachęcamy do dalszego udziału w konkursach matematycznych.
Rodzicom gratulujemy pracowitych i uzdolnionych dzieci oraz życzymy spełnienia wszystkich pokładanych w nich nadziei.
Z.B.