Listopad 22 2017 21:16:23
Nawigacja
Przetłumacz stronę

Akademia Cisco
obrazekWspółpraca PNWM
obrazek
Liceum

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Garwolinie rozpoczęło działalność 1 września 1996 roku. Jest to publiczna szkoła katolicka otwarta dla wszystkich akceptujących jej statut.

Edukacja przyszłości

 

Program szkoły skierowany jest do tych uczniów i kandydatów, którzy nie boją się pracy, chcą rozwijać swoje uzdolnienia i zainteresowania, są gotowi podjąć spory wysiłek, aby osiągnąć dobre wykształcenie ogólne oraz dostać się na studia. W naszej szkole pracuje dobrze wykształcona i kreatywna kadra pedagogiczna, która przygotowuje uczniów już od pierwszej klasy do zdawania egzaminu maturalnego, dopasowując do niej charakter zajęć lekcyjnych i ćwiczeń domowych.
Praca szkoły oparta jest na systemie fakultatywnym, w którym uczniowie po pierwszym roku nauki wybierają rozszerzony program nauczania z wybranych przedmiotów, dostosowany do matury i kierunków studiów. Staramy się przygotować młodzież do swobodnego funkcjonowania w Unii Europejskiej poprzez rozszerzony program nauki języków obcych. W ofercie szkoły poza językiem angielskim znajdują się języki: niemiecki, francuski, rosyjski i włoski. Lekcje języków odbywają się w małych grupach wyodrębnionych na podstawie poziomu zaawansowania. Oferujemy również konsultacje, zwłaszcza z przedmiotów ścisłych, w czasie których uczniowie mogą uzupełnić braki w wiedzy i umiejętnościach, wyjaśnić wątpliwości.


Wychowanie i formacja duchowa

 

Edukacja szkolna jest procesem, w którym istotną rolę odgrywa nie tylko nauczanie i ćwiczenie umiejętności, ale także wychowanie. Wymagania dydaktyczne łączymy nierozerwalnie z wymaganiami wychowawczymi. Codziennym elementem formacji duchowej w naszej szkole jest wspólna modlitwa nauczycieli i uczniów. Kilkakrotnie w czasie trwania roku szkolnego spotykamy się na mszach świętych, w których uczestniczą także rodzice uczniów.Zapraszamy do szkoły ludzi znanych i cenionych, reprezentujących świat religii i kultury, którzy na spotkaniach z uczniami, rodzicami i nauczycielami dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami.
Wychowanie do życia w duchu wartości chrześcijańskich odbywa się również poza szkołą. Uczniowie i nauczyciele biorą udział w Forum Szkół Katolickich, uczestniczą w rekolekcjach i spotkaniach formacyjnych, wyjeżdżają na Ogólnopolskie Spotkania Młodych nad Jeziorem Lednickim oraz czuwanie na Jasnej Górze. Szkoła organizuje również pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach. Tradycją stały się już spotkania integracyjne nowoprzyjętych uczniów z wychowawcami i nauczycielami organizowane w tym właśnie miejscu.

 

Przygotowanie do udziału w kulturze

 

W programie KLO ważne miejsce zajmuje kształcenie przygotowujące do uczestnictwa w kulturze i rozumienia zjawisk kulturowych w otaczającej nas rzeczywistości.

Młodzież uczestniczy systematycznie w lekcjach muzealnych, związanych z programem nauczania języka polskiego, historii i wiedzy o kulturze, pozwalających na lepsze zrozumienie materiału lekcyjnego i bliski kontakt ze sztuką. Nauczyciele i wychowawcy organizują wyjazdy do kin i teatrów na interesujące spektakle, nawet w małych, kilkunastoosobowych grupach. Szkoła organizuje również wyjazdy zagraniczne, w czasie których uczniowie poznają obyczaje innych narodów oraz doskonalą praktyczną znajomość języków obcych.
KLO oferuje różnorodne zajęcia pozalekcyjne dostosowane do zainteresowań uczniów. Humaniści mogą rozwijać swoje pasje czytelnicze na zajęciach kółka polonistycznego, a także publikować swoje teksty dziennikarskie w szkolnej gazecie "Muszla" i na stronie internetowej szkoły. Uczniowie uzdolnieni artystycznie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach plastycznych i muzycznych oraz brania udziału w przygotowaniu spektakli teatralnych i programów poetycko-muzycznych. Również posiadacze "ścisłych umysłów" mają szansę rozwijać swoje talenty na zajęciach kół: chemicznego oraz matematycznego.
Szkoła bierze także udział w projektach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Prężnie rozwija się tu działalność charytatywna, głównie dzięki współpracy z I oddziałem logopedycznym Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji dla dzieci i młodzieży, ale nie tylko.
KLO jest szkołą kameralną dostosowującą się do potrzeb młodzieży. Tworzymy takie zajęcia, na które chcą przychodzić uczniowie.

 

Tradycje szkoły

 

Choć KLO jest szkołą młodą, może pochwalić się stałymi elementami tworzącymi szkolną tradycję. Ważnymi wydarzeniami w życiu każdego ucznia są ślubowanie i otrzęsiny, ceremonia pożegnania abiturientów i wręczania świadectw maturzystom.
Bardzo uroczystą oprawę ma szkolne spotkanie opłatkowe oraz Dzień Rodziców.
Tradycją szkoły jest również wspólne spędzanie czasu poza lekcjami i szkołą. Każdego roku w czerwcu odbywa się wycieczka do Zakopanego, podczas której uczniowie i nauczyciele zdobywają najwyższe szczyty i malownicze przełęcze tatrzańskie.
Zimą organizujemy kulig z ogniskiem dla całej społeczności szkolnej. Rowerzyści i miłośnicy wędrówek pieszych mogą brać udział w rajdach po bliższej i dalszej okolicy.

 

Menu Liceum↑

 

 

Kalkulator ocen

Wyniki:

Średnia czerwonych: -/45

Średnia niebieskich: -/35

Średnia zielonych: -/20

Razem: -/100

 

Srebrna Szkoła
obrazek
Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdza, że Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł Srebrnej Szkoły 2017
Kalendarz
Ni Po Wt śr Cz Pi So
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Więcej...:
Ostatnie artykuły
· Walentynki (luty 2015)
· List do Prezydenta R...
· Akcja honorowego krw...
· List środowisk oświa...
· Wigilia szkolna (gru...
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.01 11,749,168 Unikalnych wizyt