Uczniowie klas III z panią Magdaleną Rodak, panią Ewą Wojtaś, panem Mateuszem Zalechem oraz księdzem Jakubem Przygrodzkim od dwóch dni odkrywają uroki Węgier.
Dzisiaj ruszyliśmy na Zakole Dunaju. Odwiedziliśmy Szentendre – urokliwe miasteczko, pełne krętych, ciasnych uliczek z barokowymi i rokokowymi kamieniczkami. Tutaj mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Marcepanu oraz Muzeum Bożego Narodzenia.
Następnie przejechaliśmy do Wyszehradu, aby wspiąć się na wzgórze i podziwiać Dunaj oraz obejrzeć wzniesiony przez króla Karola Roberta zamek.
Byliśmy także w przepięknie odrestaurowanej, największej bazylice ŵęgierskiej w Esztergomie.
Wieczorem zaś wyruszyliśmy w rejs po Dunaju. Z pokładu statku wycieczkowego podziwialiśmy zabytki Budapesztu o zachodzie słońca.