11 września szkolny korytarz na drugim piętrze naszej szkoły wypełnił tłum podekscytowanych młodych wyborców. To właśnie tam było epicentrum akcji „Młodzi głosują” i w tym miejscu znajdował się lokal wyborczy. Wszyscy zainteresowani, posiadający właściwy dokument potwierdzający tożsamość, mogli oddać głos na komitet wyborczy, za którego sukces w niedzielnym głosowaniu trzymają kciuki.
Wyniki naszej symulacji nie potwierdziły polaryzacji społeczeństwa widocznej w mediach, albowiem w Katoliku duże poparcie zdobyły ugrupowania nieco inne.
Wygrał KKW Trzecia Droga z wynikiem 26,54, na drugim miejscu uplasował się KKW Koalicja Obywatelska (23,89), następnie KW Konfederacja Wolność i Niepodległość (15,92), a w dalszej kolejności Nowa Lewica i Prawo i Sprawiedliwość.
Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej akcji, składamy serdeczne podziękowania, Dyrekcji dziękujemy za możliwość zorganizowania tej symulacji, a szczególnie ciepło pozdrawiamy członków komisji wyborczej. Do zobaczenia w następnych wyborach!