W tym tygodniu włączamy się w akcję #ApteczkadlaUkrainy, ale pragniemy także wesprzeć inicjatywy naszego organu prowadzącego, czyli Stowarzyszenia Przymierze Rodzin. Jedną z nich jest wsparcie pieniężne dla Sióstr Niepokalanek z Jazłowca k. Buczacza w woj. tarnopolskim, które – z udziałem lokalnych wolontariuszy – przyjmują matki z dziećmi uciekające z północy oraz wschodu kraju. Dostarczenie tam jakichkolwiek darów może być bardzo utrudnione, stąd prośba o przesyłanie pieniędzy, za które siostry mogą na miejscu nabywać potrzebne produkty (jedzenie, ubrania, lekarstwa). W tym celu uruchomiony został następujący rachunek bankowy:

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin 94 1090 1030 0000 0001 4657 0651 Tytułem: pomoc dla Ukrainy Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą w najbliższych dniach kwestować w szkole. Zebrane fundusze wpłacimy na podany numer konta.

Druga inicjatywa to zbiórka śpiworów, środków opatrunkowych i higienicznych, zamkniętych opakowań podstawowych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, soli, cukru, świec i zapałek, które Stowarzyszenie Przymierze Rodzin będzie usiłowało pilnie dowieźć na miejsce. Wymienione dary można składać w auli szkolnej.

Zachęcamy całą społeczność KLO do włączenia się w te inicjatywy.