W sobotę 28 kwietnia odbył się Dzień Otwarty KLO, czyli spotkanie informacyjne dla uczniów klas trzecich gimnazjum, którzy są zainteresowani rekrutacją do naszego liceum. Na spotkanie przybyło prawie siedemdziesięciu trzecioklasistów, którzy z zainteresowaniem obserwowali wnętrze budynku szkoły oraz atmosferę, jaka tu panuje. Gimnazjaliści mogli dowiedzieć się wielu przydatnych informacji. Dwoje uczniów klas pierwszych, Julia Kenig i Gabriel Dobrzycki, przedstawiło prezentację multimedialną ukazującą życie społeczności uczniowskiej, sukcesy osiągane przez naszych uczniów oraz ofertę szkoły na przyszły rok szkolny. Następnie Pani Dyrektor Małgorzata Małachowska zapoznała kandydatów z warunkami rekrutacji i możliwościami, jakie szkoła stwarza uczniom. Część oficjalną uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego „Fanatycy”. Rockowe utwory brawurowo wykonane przez zespół na pewno długo jeszcze będą brzmiały w uszach kandydatów.

W drugiej części spotkania gimnazjaliści wzięli udział w zajęciach pokazowych z chemii i języka angielskiego. Mogli zobaczyć zaskakujące doświadczenia wykonywane przez uczniów klasy I C pod kierunkiem pani Danuty Burno-Chłopek oraz sprawdzić swoją znajomość języka w quizie leksykalno-gramatycznym, który przeprowadził pan Mateusz Zalech. Ponadto kandydaci mieli okazję porozmawiać z Samorządem Uczniowskim, obejrzeć kronikę szkolną, przeczytać specjalne wydanie gazety szkolnej „Muszla” oraz poczęstować się pysznym ciastem.

Mamy nadzieję, że dzisiejszy Dzień Otwarty zachęcił gimnazjalistów do wyboru naszej szkoły i w czerwcu spotkamy się z nimi na rozmowach rekrutacyjnych.