W minionym tygodniu uczniowie klas pierwszych i drugich udali się na warsztaty EuroWeek w Lądku Zdroju. Spędziliśmy tam pięć dni biorąc udział w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z czterech krajów: Wietnamu, Indonezji, Birmy i Kolumbii. Wraz z nami w warsztatach uczestniczyli uczniowie szkół średnich z Katowic, Warszawy oraz Kostrzyna nad Odrą.

Zaraz po śniadaniu rozpoczynaliśmy dzień taneczną rozgrzewką, później pracowaliśmy w grupach opracowując pomysły na własne organizacje charytatywne lub też przeprowadzaliśmy debaty na ważne współcześnie tematy. Poza tym, graliśmy w gry edukacyjne, poznawaliśmy kulturę krajów, z których pochodzili nasi wolontariusze, chodziliśmy na spacery po okolicy, a wieczorami urządzaliśmy przedstawienia.

Udział w warsztatach EuroWeek był dla nas wspaniałym doświadczeniem. Podszlifowaliśmy znajomość angielskiego, zyskaliśmy większą swobodę wypowiedzi, staliśmy się bardziej otwarci na inne narodowości i kultury oraz zyskaliśmy nowych przyjaciół. Mamy nadzieję, że wyjazdy na EuroWeek do Kotliny Kłodzkiej wpiszą się na stałe w tradycję naszej szkoły.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ