RANKING PERSPEKTYW 2018

Które liceum najlepsze? Gdzie dobrze przygotowują do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym? W której szkole rozwijają zainteresowania i uzdolnienia?

Odpowiedzią na te pytania jest m.in. Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących prowadzony przez Perspektywy. W tym roku nasze Liceum zdobyło ZŁOTĄ TARCZĘ!

W klasyfikacji ogólnopolskiej uplasowaliśmy się na 68. miejscu w rankingu ogólnym i na 57. miejscu w rankingu maturalnym. W województwie mazowieckim KLO zajęło 26. miejsce.

W tegorocznym Rankingu Perspektyw wzięto pod uwagę 2195 liceów z całej Polski. Badano wskaźniki dotyczące wyników matury na poziomie podstawowym (25%), na poziomie rozszerzonym (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (30%). Nasze liceum znalazło się więc wśród najlepszych z najlepszych. Ciągła troska o wysoki poziom nauczania i efektywne wykorzystanie każdej jednostki lekcyjnej, dbałość o dobrą frekwencję uczniów oraz praca na zajęciach rozwijających uzdolnienia przynoszą efekty.

Jesteśmy dumni z naszych osiągnięć! Serdecznie gratulujemy ubiegłorocznym maturzystom, ich rodzicom oraz nauczycielom. Brawo!