5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – w naszej szkole w tym roku postanowiliśmy go mocno zaakcentować. Zaczęło się niepozornie – od sympatycznych karteczek z optymistycznymi hasłami przygotowanych przez Franka Kozickiego. Wylosowanie hasła „Uśmiechem do mnie mów!” lub „Dasz radę” każdemu poprawiało nastrój.

Przed długą przerwą społeczność szkolna spotkała się w auli, aby przez kilkanaście minut zatrzymać się nad tematem pracy wolontariackiej. Kasia Janisiewicz, Weronika Józwicka, Asia Wawer i Franek Kozicki opowiedzieli o swoich różnorodnych przygodach z wolontariatem. Można było usłyszeć o pracy w fundacji pomagającej osobom niepełnosprawnym, w ochotniczej straży pożarnej czy Muzeum Powstania Warszawskiego, ale też o pieczeniu pierników sprzedawanych, aby pomóc w zbieraniu funduszy na Szlachetną Paczkę, oraz o pomaganiu w odrabianiu lekcji dzieciom ze świetlicy środowiskowej.

Pedagog szkolna opowiedziała o ruszających projektach wolontariackich (odrabianie lekcji z dziećmi z „Przystani”, krwiodawstwo i pomoc koleżeńska), a okolicznościowy zespół muzyczny w składzie: Kinga Chrustowska, Iza Krawczyk, Maja Perenc, Marcin Borowski, Kuba Ostaszewski i Piotrek Mucha uświetnił spotkanie wykonaniem piosenek mówiących o potrzebie otwarcia się na innych.

Pozostaje nam liczyć na to, że gotowość do bezinteresownego działania będzie stała, nie tylko jednodniowa – i że wolontariuszy będzie wśród uczniów Katolika coraz więcej.