W dniach 15-16 kwietnia społeczności Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida i Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka J. Piłsudskiego w Garwolinie uczestniczyły w rekolekcjach wielkopostnych, prowadzonych przez księdza Sławomira Szypulskiego – duszpasterza akademickiego i egzorcystę.

Pierwszego dnia zebrani w kolegiacie mieli okazję wysłuchać konferencji poświęconej siedmiu grzechom głównym oraz istocie przebaczenia. Uczestniczyli również w adoracji i sakramencie pojednania.

Drugiego dnia zostali zaproszeni do refleksji nad rodziną i istniejącymi w niej relacjami duchowymi. Ksiądz rekolekcjonista ponownie nawiązał do wagi przebaczenia oraz wynagrodzenia za grzechy. Spotkanie zwieńczyła wspólna Eucharystia.

Dyrekcja i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w skupieniu modlitewnym, któremu przewodniczył ksiądz Jacek Sereda – diecezjalny duszpasterz rodzin. Punktem wyjścia rozważań o potrzebie odpoczynku stały się słowa Chrystusa z Ewangelii św. Marka: „Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco”. Uczestnicy spotkania słuchali o samotności jako darze wspólnoty, odnalezieniu równowagi między pracą a odpoczynkiem, konieczności konfrontacji ze sobą w ciszy i oddaleniu od innych. Na zakończenie zebrani rozważali kilka fragmentów adhortacji Ojca Świętego Franciszka „Christus vivit” i odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia.