W dniach 30 września-1 października klasy I liceum 3-letniego uczestniczyły w wyjeździe formacyjno-integracyjnym do Pratulina. Miały okazję poznać historię Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich oraz prześladowań unitów, opowiedzianą przez proboszcza parafii – księdza Jacka Guza. Korzystały także z wyjątkowej gościnności Domu Pielgrzyma, gdzie wysłuchały wygłoszonej przez księdza Artura konferencji, uczestniczyły we mszy świętej, adoracji oraz zabawach integracyjnych. Zwieńczeniem wieczoru był film „Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej” ukazujący męczeństwo unitów podlaskich oraz świadectwa, dziejących się za sprawą błogosławionych, cudów.

Drugiego dnia wyjazdu młodzież wzięła udział we mszy świętej w kościele parafialnym w Pratulinie, podczas której wysłuchała homilii wygłoszonej przez księdza Dariusza Radywaniuka. Po integracji klasowej i obiedzie udała się do Kostomłotów, aby poznać historię jedynej na świecie parafii neounickiej i specyfikę tamtejszego obrządku liturgicznego.

W drodze powrotnej uczniowie klas I zawitali jeszcze do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, gdzie wsłuchali się w historię księcia Mikołaja Sapiehy, cudownego obrazu i świątyni.

Wyjazd, choć bardzo intensywny, obfitował w mnóstwo wrażeń.