Święto Szkoły w Katoliku corocznie jest niezapomnianą przygodą. W tym roku była to jednak uroczystość szczególna, gdyż połączona ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zgodnie z tradycją i duchem narodowym uczestniczyliśmy we mszy świętej. W czasie homilii ks. Artur uświadamiał słuchaczom, jak cenną wartością jest wolność.

Po powrocie do szkoły – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – przenieśliśmy się w różne dekady ostatniego stulecia. Poznaliśmy czar niemego kina, bawiliśmy się na dancingu, gdzie królował charleston, pokrzepialiśmy siły wykwintnymi potrawami kawiarni „Ziemiańska”. Mogliśmy kibicować Marii Kalergis, która szukała „drugiej połówki”, wahając się między licznie reprezentowanymi Cyprianami Kamilami Norwidami. Zainteresowani mogli odwiedzić fotobudkę „U Narcyza”, aby utrwalić na fotografii siebie na tle 100 lat historii. Strój ozdabialiśmy własnoręcznie wykonanymi kotylionami, które miały wprowadzić uczniów i nauczycieli w podniosły nastrój w czasie historycznych śpiewanek.

Nieliczni (niestety) podjęli wyzwanie rozwiązania quizu zatytułowanego „Znaszli ten kraj…” W przerwach między licznymi atrakcjami można było podziwiać efekty artystycznej wrażliwości naszych kolegów.

Niezwykle budującym elementem tegorocznej uroczystości było wspólne śpiewanie hymnu, po którym mogliśmy wysłuchać recitalu artystów, prezentujących muzyczne hity stulecia.

Grono organizatorów już zaczyna się głowić nad przebiegiem przyszłorocznego święta…

 

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ