Jednym z zakorzenionych w tradycji naszej szkoły zwyczajów jest coroczna pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę. Najwspanialsze w Polsce miejsce cudów z pewnością wpływa na stuprocentową zdawalność egzaminu dojrzałości przez uczniów KLO w Garwolinie. Nie jest to jednak jedyna w naszej społeczności okazja odwiedzin u Matki Boskiej Częstochowskiej…

Dnia 25 września kameralne grono uczniów naszej szkoły wraz z księdzem prefektem Arturem Zbańskim miało okazję uczestniczyć w XIX Forum Młodzieży Szkół Katolickich na Jasnej Górze. Od 2009 roku Patronką Rady Szkół Katolickich jest bowiem Matka Boża Częstochowska. Do sanktuarium przybyło ok. 2 tys. osób, przedstawicieli szkół katolickich z całej Polski. Myślą przewodnią spotkania były słowa św. Jana Pawła II : „Wypełnijmy dokładnie rolę, jaką Bóg powierza każdemu z nas w swoim Kościele”.

Zjazd młodzieży rozpoczął się od modlitwy śpiewem poprowadzonej przez Ks. Jakuba Bartczaka. Raper w sutannie rozpalił w młodych światło Ducha Świętego dzięki takim piosenkom jak: „Po prostu wierzę” czy „Panów Pan”.

Następnie w auli odbył się wykład Ks. Wojciecha Węgrzyniaka na temat „Po co Kościół?”. Charyzmatyczny biblista na owe pytanie odpowiedział słowami piosenki Ks. Jakuba – „Dla Jezusa”, tłumacząc, że w życiu najważniejsza jest miłość, a nikt nie ukochał nas tak mocno, jak Chrystus.

Później w celu uczczenia stulecia niepodległości Polski zespół młodzieży salezjańskiej z Oświęcimia zaprosił nas do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Kolejnym punktem spotkania było świadectwo wiary red. Rafała Patyry z TVP. Dziennikarz sportowy opowiedział nam o Bożej pomocy w trakcie kryzysu w jego małżeństwie i poradził, abyśmy uczyli się na jego błędach. Korzystając z czasu na zadawanie pytań, katolickiej młodzieży udało się wyciągnąć od dziennikarza parę nowinek ze świata piłki nożnej.

Niezmiennymi częściami corocznego spotkania katolickiej młodzieży są adoracja Najświętszego Sakramentu oraz Msza Święta w Bazylice Jasnogórskiej. Eucharystii przewodniczył Ks. Zenon Latawiec, który na koniec spotkania zawierzył zgromadzoną młodzież pod opiekę Matki Bożej.

Dzięki tego typu spotkaniom nasi uczniowie zostają z całą pewnością uBOGAceni 🙂